Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Hanka Buchholcerová [:Hanka:]

IMG 8909i

 

 

 

 

Hanka nie je zahľadená do seba, práve naopak – veľmi pozorne si všíma okolie. Vie s láskou pozorovať drobné detaily ako je lupienok kvetu, ale neprehliada ani ľudí v jej blízkosti. Dalo by sa povedať, že je takým ľudomilom :)

Hory má veľmi rada. Asi pre spojenie krásy prírody, pokoja, kvôli priateľstvám, ktoré sa v nich upevňujú alebo i vznikajú. Fascinuje ju počasie, ktoré si my ľudia nevieme prispôsobiť. Napokon o tom svedčí aj jej štúdium meteorológie na MATFYZ-e.

Hanka má rada rôzne hry – či už spoločenské, alebo hry v prírode. Preto sa niet čo čudovať, že sa aj k Turistom dostala cez akciu Veľká bratislavská hra. Výstup na jej doteraz najvyšší dosiahnutý vrch Baranec (2184 m n. m.) bol spojený s jej pozvaním do jadra, ktoré prijala v júni 2014. Láka ju aj naďalej objavovať krásu slovenských hôr ako sú napríklad hrebene Roháčov, Nízkych Tatier, Veľkej Fatry, Tribeča i Malých Karpát. Pričom si môžeme byť istí, že svoje dojmy z akcií zveční v podobe zápiskov.

Zo športov Hanku okrem turistiky zaujali ešte loďky, ktoré spoznala vďaka jej štúdiu. Nezanedbáva však ani umenie – rada potešuje susedov svojou amatérskou hrou na pozaune a zobcovej flaute :)

 

Júlia Špirková [:Julls:]

julka

Julls je milé a nápadité dievča. Rada maľuje, hrá na klavíri, bicykluje, behá... Skrátka má množstvo aktivít. Ale na tomto mieste sa zameriam len na jednu – na turistiku.

Hory sú pre ňu miestom odpočinku, miestom, kde môže objavovať krásy prírody a toho, čo nám Boh dal. Tam jednoducho vypne, nemyslí na žiadne starosti, nič ju netrápi, teší sa zo všetkého, cíti slobodu a voľnosť.

Keďže Julls pochádza z Ružomberka, má pochodených niekoľko kopcov v Malej aj Veľkej Fatre, ale začiatok jej lásky k horám sa spája s Vysokými Tatrami. Jej prvou tupeckou akciou bolo Verso l´alto v marci 2014. Počas nej sa dostala aj na Baranec (2184 m n. m.), kde sa jej veľmi páčilo, hoci si po akcii musela niekoľko dní odležať v posteli. O mesiac na to sa dokonca rozhodla pridať do jadra tímu.

Že je Julls veľmi šikovná, dosvedčuje aj jej štúdium. Popri všetkých záujmoch totiž stíha objavovať aj krásu farmácie na Univerzite Komenského.

Juraj Nechaj [:GiorGio:]

giorgo

 

 

 

Giorgio je odvážny chalan so srdcom na správnom mieste. Svedčí o tom aj dobrodružná výprava do Albánska, ktorú podnikol spolu s dvoma kamarátmi v lete 2013.

Ale pekne od začiatku: s horami sa zoznámil cez svojich rodičov, vďaka ktorým mohol vidieť krásne výhľady už z perspektívy detskej sedačky :) Postupne začal chodiť (hlavne do rodnej Veľkej Fatry) sám, čo mu pomohlo poznávať veľkosť Stvoriteľa cez jeho diela a príroda sa preňho stala najlepším miestom na modlitbu. Neskôr sa však zameral na to, aby do hôr pritiahol aj svojich kamarátov a teraz môže povedať, že práve hory sú preňho miestom najkrajších spomienok a najsilnejších zážitkov. Jeho najvyššou dosiahnutou výškou je úpätie kaukazského vrchola Tetnuld s nadmorskou výškou 4000 m n. m.

O turistickom tíme upc sa Giorgio dozvedel od svojho brata Paliho a po roku, čo sa ohrial v tíme, prebral na rok úlohu šéfa. Rád si vyvetrá hlavu niekde vysoko v oblakoch alebo hlboko v lesoch.

Giorgio je študentom odboru botanika na PríF UK, čo podporuje aj výjazdmi do terénu. Niekedy pod zámienkou lyžovania, inokedy bežkovania, fotenia či zbierania húb :)

Juraj Tomori [:Juri:]

juraj tomori

Juri má taký upokojujúci pohľad. Vyžaruje z neho rozvaha a vľúdnosť. Na horách má rád ticho, obdivuje ich veľkosť, lákajú ho pekné výhľady a keďže rád prijíma výzvy, sú preňho hory tiež miestom, kde sa môže prekonávať.

S Turistami UPC sa zoznámil na akcii Nočný pochod Inovcom. Že sa mu u nás zapáčilo si všimol aj Pali a v marci 2014 na Baranci Juriho pozval do jadra.

Juri za najťažší doteraz zdolaný výstup považuje Gerlach cestou Martinovka, ale jeho najvyšším dosiahnutým vrcholom je Golem Korab v Macedónsku (2764 m n. m.). Čo sa týka jeho cieľov do budúcna, nemá vyhliadnutý žiadny konkrétny vrch či pohorie, ale túži prekonať svoj doterajší rekord.

Juri študuje vizuálne efekty na VŠMU. Hoci je PC grafika jeho koníčkom, predsa vidí, že mnohé hodiny sedenia za počítačom, čo si jeho štúdium vyžaduje, je potrebné kompenzovať pohybom. Preto sa uňho cestovanie často spája či už s turistikou, alebo lezením.

Lenka Ocetová [:Lenka:]

lenka

Vyzerá nenápadne. Možno preto si o nej niektorí myslia, že v živote nevytiahla päty z domu... Ale opak je pravdou. Odkedy spoznala krásu hôr, nechce si nechať ujsť ani najmenšiu príležitosť ich opäť navštíviť. Láka ju ich tajomnosť, nebezpečnosť, ticho a priestor pre svoje myšlienky. Navyše vie výlet spríjemniť prípravou chutného jedla a to ocení snáď každý spoluturista :).

K Turistom UPeCe sa pridala na jar 2008 a o dva roky na to začala pomáhať aj s ich organizáciou. Za ten čas pochodila množstvo dolín a hrebeňov, pričom sa neváhala pridať ani k dobrodružným zahraničným výpravám. Napriek tomu jej srdcovkou ostávajú slovenské Roháče.

Pekné výhľady a detaily si Lenka rada pripomenie prezeraním svojich fotiek. Zaujímajú ju tiež liečivé účinky rôznych byliniek a jej láska k literatúre prerástla až do odboru, v ktorom pracuje. Hory však majú pre ňu osobitný význam a práve tam sa jej splnili veci, o ktorých sa neodvažovala ani snívať.