• mailing list
julka

Julls je milé a nápadité dievča. Rada maľuje, hrá na klavíri, bicykluje, behá... Skrátka má množstvo aktivít. Ale na tomto mieste sa zameriam len na jednu – na turistiku.

Hory sú pre ňu miestom odpočinku, miestom, kde môže objavovať krásy prírody a toho, čo nám Boh dal. Tam jednoducho vypne, nemyslí na žiadne starosti, nič ju netrápi, teší sa zo všetkého, cíti slobodu a voľnosť.

Keďže Julls pochádza z Ružomberka, má pochodených niekoľko kopcov v Malej aj Veľkej Fatre, ale začiatok jej lásky k horám sa spája s Vysokými Tatrami. Jej prvou tupeckou akciou bolo Verso l´alto v marci 2014. Počas nej sa dostala aj na Baranec (2184 m n. m.), kde sa jej veľmi páčilo, hoci si po akcii musela niekoľko dní odležať v posteli. O mesiac na to sa dokonca rozhodla pridať do jadra tímu.

Že je Julls veľmi šikovná, dosvedčuje aj jej štúdium. Popri všetkých záujmoch totiž stíha objavovať aj krásu farmácie na Univerzite Komenského.