Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Login *
Nick *
Heslo *
Heslo znova *
Email *
Email znova *

Adam Mikušovský [:Adam:]

adam
 

Adam nepatrí do skupiny ľudí, ktorých vždy a všade počuť. Rád si zaslúžený výhľad z vrcholu vychutná v tichu, pričom mu nevadí ani spoločnosť samoty, ktorá prináša možnosť zabudnúť na starosti a priestor na chvíľu snívať s otvorenými očami nad čímkoľvek.  Hoci Adam nie je z tých, ktorí obľubujú masové výstupy, neustále rozprávanie, fotenie a podobné záležitosti, kamaráti preňho znamenajú veľa.

Vďaka jednému z nich (Palimu) sa v lete 2013 dostal aj na svoju prvú akciu s Turistami – do Polonín. Bol to preňho pekný zážitok a azda práve kvôli tejto skúsenosti prijal ponuku pridať sa do jadra. Jeho doteraz najvyšším zdolaným vrcholom sú Rysy (2499 m. n. m.), ale sám nepovažuje nadmorskú výšku vrcholov za rozhodujúci faktor v hodnotení.

Adam študuje informatiku na FMFI UK. Sedenie za počítačom, ktoré si jeho odbor vyžaduje, rád kompenzuje športom. Okrem turistiky je to bicyklovanie, futbal a v zime neváha oprášiť či už bežky, alebo lyže.

 

Branislav Bača [:Baki:]

baki

Baki je jednoducho originál svojho druhu. Niekedy sa dá na ňom pozorovať až detská radosť, inokedy jasné vyjadrenie nesúhlasu... Ale takýto popis vám toho ani tak veľa nepovie - treba ho spoznať osobne.

Bol prvým šéfom Turistov UPeCe, ktorí uzreli svetlo sveta v r. 2007. Ich vedenie nebolo ľahké, keďže veľa vecí ostávalo na ňom samom, ale nezabudnuteľných zážitkov bolo predsa len viac a Baki ostal verným členom jadra až doteraz. Naďalej rád využije možnosť ísť na hory, hlavne ak ide o oblasť medzi Ďurkovou a Chopkom, ktorú veľkolepo nazval „Slobodné Bakiho Kráľovstvo“ :). Nachádza tam takú tú chlapskú slobodu a divokosť v srdci spojenú s múdrosťou - niečo, čo sa dá zažiť len na horách...

Ak práve nie je vyškriabaný niekde v oblakoch, býva veľmi busy. Má totiž kopec činností, ktoré robí rád, ako napr. organizovanie 3DA, nahrávanie a počúvanie hudby, fotenie (ale nie gýčov!!! :)), knihy... Bakiho favoritom však i naďalej ostáva chladná príťažlivosť ľadovcov :).

 

Jozef Gonšor [:Joži:]

jozi

“Kde je Joži?” Jedna z vari najčastejšich odpovedí obsahuje v sebe slovo keška. Joži je típek, ktorého všade sprevádza typický úsmev a ťažšie, ako byť s ním za dobre, je znepriateliť si ho. Má však aj svoje slabosti. Medzi ne patrí napr. riešenie zložitých rébusov a hádaniek, ale hlavne spomínané kešky (čo je v jeho prípade ozaj neodmysliteľné :)).

V histórii Tupcov sa Jožino začal objavovať ešte keď bolo vedenie na pleciach samotného Bakiho. Netrvalo dlho, aby si ich obľúbil a v čase, keď sa zdalo, že Turisti UPeCe zaniknú, začal koncom jari 2010 pripravovať ich znovuoživenie v trochu odlišnej podobe. Za dlhý čas jeho turistickej kariéry stál už na nejednom vrchole, z ktorých najvyšší bol v Dolomitoch, konkrétne Marmolada (3343 m n. m.). Napriek tomu, že ani zahraničné hory mu nie sú cudzie, stále ostáva verným obdivovateľom krás slovenských pohorí, zvlášť rodnej Veľkej Fatry.

Popri chodení po horách má rád aj cyklistiku. Azda je to práve preto, že každá z týchto aktivít mu umožňuje spoznávať nové miesta, hoci za cenu vynaloženia patričnej námahy.

 

Juraj Veselský [:Ďuri:]

duri1

Rozvážny a pevný v názoroch. Azda takto by sa dal stručne popísať náš Ďuri. Ani on sám zbytočne neplytvá slovami, a preto nie je potrebné rozpisovať sa o jeho dobrých vlastnostiach, ktoré v jeho prítomnosti ľahko pobadáte. Aj keď sa radí do živočíšneho druhu informatikov, nie je žiaden odľud - vie sa aj schuti zasmiať :).

Jeho láska k horám sa začala prejavovať dávno pred tým, ako sa pridal k jadru Turistov UPeCe, kde bol od októbra 2011 (až kým si medzi nimi nenašiel svoju jemnejšiu polovičku). Dôkazom toho je aj najvyššia hora ktorú zdolal - Pico de Teide (3 715 m n. m.) na ostrove Tenerife. Do kopcov sa znova a znova vracia práve preto, že tam cíti prítomnosť Boha, pokoj... kvôli ich kráse, oddychu, dobrodružstvu a samozrejme priateľom.

Okrem túlania sa po horách si Ďuri rád zalyžuje, vybehne niekam na bicykli, prečíta si fantasy či sci-fi. Zaujíma ho bushcraft a na informatika nečakane rád programuje :).

Ďuriho aktuálnou výzvou je prejsť Cestu hrdinov SNP na jeden šup. Dúfa, že aj z radov Tupcov sa nájde niekto, kto mu túto štreku spríjemní... :).

 

Katarína Karšnáková [:Katka:]

katka2

Naša pani učiteľka :). Ešte skôr však ako Katka vymenila uhol pohľadu na triedu, jej zrak sa túžobne uberal oknom von do prírody. Tá si už odmalička podmanila jej srdce. Najskôr v Javorníkoch trávila s rodinou prázdniny, neskôr pracovala popri štúdiu na Kamienke. Do hôr ju ťahá krása prírody, prítomnosť Boha, priatelia, chuť dobrodružstva a neodolateľných výziev. Vždy prijímala výzvy hôr a necúvla ani pred výstupom na Monte Rosu (4634 m n. m.) - ružu Álp, z ktorej sa musela 300 m pod jej najvyšším vrcholom otočiť kvôli nepriaznivým podmienkam. Jej sen je však skoro raz tak vysoký. Do oka jej padla neskrotná K2. Či sa jej tento sen raz podarí uskutočniť, netušíme :).

Katka nebola v turistickom tíme žiadnou novinkou. Stála pri prvých nesmelých akciách ešte vari neexistujúcich Tupcov, a naháňala aj drsniakov do hôr za každého počasia. Skoro z každej akcie si odniesla minimálne jednu riadnu modrinu, ale jej vôla, láska a odhodlanie boli vždy silnejšie ako pohodlnosť. Svojím prístupom k horám motivuje teraz aj svojich žiakov v škole a chlapcov doma.

Vo voľnom čase, keď neučí, neopravuje písomky alebo nebehá po horách, je Katka ako skoro každá iná žena. Rada nakupuje, varí, zájde na kávu či do divadla a stará sa o svojho manžela a dve deti :).