Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Adam Mikušovský [:Adam:]

adam
 

Adam nepatrí do skupiny ľudí, ktorých vždy a všade počuť. Rád si zaslúžený výhľad z vrcholu vychutná v tichu, pričom mu nevadí ani spoločnosť samoty, ktorá prináša možnosť zabudnúť na starosti a priestor na chvíľu snívať s otvorenými očami nad čímkoľvek.  Hoci Adam nie je z tých, ktorí obľubujú masové výstupy, neustále rozprávanie, fotenie a podobné záležitosti, kamaráti preňho znamenajú veľa.

Vďaka jednému z nich (Palimu) sa v lete 2013 dostal aj na svoju prvú akciu s Turistami – do Polonín. Bol to preňho pekný zážitok a azda práve kvôli tejto skúsenosti prijal ponuku pridať sa do jadra. Jeho doteraz najvyšším zdolaným vrcholom sú Rysy (2499 m. n. m.), ale sám nepovažuje nadmorskú výšku vrcholov za rozhodujúci faktor v hodnotení.

Adam študuje informatiku na FMFI UK. Sedenie za počítačom, ktoré si jeho odbor vyžaduje, rád kompenzuje športom. Okrem turistiky je to bicyklovanie, futbal a v zime neváha oprášiť či už bežky, alebo lyže.

 

Alenka Košnárová [:Aliena:]

alenka
 

Z Alenky cítiť, že sa nebojí výziev, je tak „správňácky akčná“ :), ale nechýba jej ani miernosť. Miluje jesenné oranžové lúče, keď prenikajú cez kmene stromov a tvoria nezabudnuteľnú atmosféru blížiacej sa zimy. Dokonca aj západy slnka, ktoré sa mnohým na horách zdajú gýčové, ona vníma ako neskutočne krásne. Hory pre ňu znamenajú útočisko pred uponáhľanou dobou, pred jej vlastnými myšlienkami a zároveň možnosť, ako posunúť svoje limity trochu ďalej.

Najvyššie sa doteraz dostala na Končistú (2537 m n. m.), ale dosahovanie vrcholov, predsa len nie je Alenkinou najväčšou prioritou. Neodradilo ju ani, že na jej prvej akcii s TUPCami v Slovinsku nevyšli na vrch Triglav, na nasledovnej akcii sa už podieľala aj organizačne.

Pri výbere študijného odboru sa jej podarilo spojiť to, čo ju baví s užitočným a tak zakotvila na eviromentalistike na PríF UK. Pobyt v prírode je teda neoddeliteľnou súčasťou jej života, no rada trávi čas aj hraním ping-pongu, rôznych kolektívnych športov či spoločenských hier. Inokedy ju zas môžete zastihnúť či už s knižkou, alebo s gitarkou v ruke.

Branislav Bača [:Baki:]

baki

Baki je jednoducho originál svojho druhu. Niekedy sa dá na ňom pozorovať až detská radosť, inokedy jasné vyjadrenie nesúhlasu... Ale takýto popis vám toho ani tak veľa nepovie - treba ho spoznať osobne.

Bol prvým šéfom Turistov UPeCe, ktorí uzreli svetlo sveta v r. 2007. Ich vedenie nebolo ľahké, keďže veľa vecí ostávalo na ňom samom, ale nezabudnuteľných zážitkov bolo predsa len viac a Baki ostal verným členom jadra až doteraz. Naďalej rád využije možnosť ísť na hory, hlavne ak ide o oblasť medzi Ďurkovou a Chopkom, ktorú veľkolepo nazval „Slobodné Bakiho Kráľovstvo“ :). Nachádza tam takú tú chlapskú slobodu a divokosť v srdci spojenú s múdrosťou - niečo, čo sa dá zažiť len na horách...

Ak práve nie je vyškriabaný niekde v oblakoch, býva veľmi busy. Má totiž kopec činností, ktoré robí rád, ako napr. organizovanie 3DA, nahrávanie a počúvanie hudby, fotenie (ale nie gýčov!!! :)), knihy... Bakiho favoritom však i naďalej ostáva chladná príťažlivosť ľadovcov :).

 

Jozef Gonšor [:Joži:]

jozi

“Kde je Joži?” Jedna z vari najčastejšich odpovedí obsahuje v sebe slovo keška. Joži je típek, ktorého všade sprevádza typický úsmev a ťažšie, ako byť s ním za dobre, je znepriateliť si ho. Má však aj svoje slabosti. Medzi ne patrí napr. riešenie zložitých rébusov a hádaniek, ale hlavne spomínané kešky (čo je v jeho prípade ozaj neodmysliteľné :)).

V histórii Tupcov sa Jožino začal objavovať ešte keď bolo vedenie na pleciach samotného Bakiho. Netrvalo dlho, aby si ich obľúbil a v čase, keď sa zdalo, že Turisti UPeCe zaniknú, začal koncom jari 2010 pripravovať ich znovuoživenie v trochu odlišnej podobe. Za dlhý čas jeho turistickej kariéry stál už na nejednom vrchole, z ktorých najvyšší bol v Dolomitoch, konkrétne Marmolada (3343 m n. m.). Napriek tomu, že ani zahraničné hory mu nie sú cudzie, stále ostáva verným obdivovateľom krás slovenských pohorí, zvlášť rodnej Veľkej Fatry.

Popri chodení po horách má rád aj cyklistiku. Azda je to práve preto, že každá z týchto aktivít mu umožňuje spoznávať nové miesta, hoci za cenu vynaloženia patričnej námahy.

 

Juraj Veselský [:Ďuri:]

duri1

Rozvážny a pevný v názoroch. Azda takto by sa dal stručne popísať náš Ďuri. Ani on sám zbytočne neplytvá slovami, a preto nie je potrebné rozpisovať sa o jeho dobrých vlastnostiach, ktoré v jeho prítomnosti ľahko pobadáte. Aj keď sa radí do živočíšneho druhu informatikov, nie je žiaden odľud - vie sa aj schuti zasmiať :).

Jeho láska k horám sa začala prejavovať dávno pred tým, ako sa pridal k jadru Turistov UPeCe, kde bol od októbra 2011 (až kým si medzi nimi nenašiel svoju jemnejšiu polovičku). Dôkazom toho je aj najvyššia hora ktorú zdolal - Pico de Teide (3 715 m n. m.) na ostrove Tenerife. Do kopcov sa znova a znova vracia práve preto, že tam cíti prítomnosť Boha, pokoj... kvôli ich kráse, oddychu, dobrodružstvu a samozrejme priateľom.

Okrem túlania sa po horách si Ďuri rád zalyžuje, vybehne niekam na bicykli, prečíta si fantasy či sci-fi. Zaujíma ho bushcraft a na informatika nečakane rád programuje :).

Ďuriho aktuálnou výzvou je prejsť Cestu hrdinov SNP na jeden šup. Dúfa, že aj z radov Tupcov sa nájde niekto, kto mu túto štreku spríjemní... :).