• mailing list
katka2

Naša pani učiteľka :). Ešte skôr však ako Katka vymenila uhol pohľadu na triedu, jej zrak sa túžobne uberal oknom von do prírody. Tá si už odmalička podmanila jej srdce. Najskôr v Javorníkoch trávila s rodinou prázdniny, neskôr pracovala popri štúdiu na Kamienke. Do hôr ju ťahá krása prírody, prítomnosť Boha, priatelia, chuť dobrodružstva a neodolateľných výziev. Vždy prijímala výzvy hôr a necúvla ani pred výstupom na Monte Rosu (4634 m n. m.) - ružu Álp, z ktorej sa musela 300 m pod jej najvyšším vrcholom otočiť kvôli nepriaznivým podmienkam. Jej sen je však skoro raz tak vysoký. Do oka jej padla neskrotná K2. Či sa jej tento sen raz podarí uskutočniť, netušíme :).

Katka nebola v turistickom tíme žiadnou novinkou. Stála pri prvých nesmelých akciách ešte vari neexistujúcich Tupcov, a naháňala aj drsniakov do hôr za každého počasia. Skoro z každej akcie si odniesla minimálne jednu riadnu modrinu, ale jej vôla, láska a odhodlanie boli vždy silnejšie ako pohodlnosť. Svojím prístupom k horám motivuje teraz aj svojich žiakov v škole a chlapcov doma.

Vo voľnom čase, keď neučí, neopravuje písomky alebo nebehá po horách, je Katka ako skoro každá iná žena. Rada nakupuje, varí, zájde na kávu či do divadla a stará sa o svojho manžela a dve deti :).