Články

Michal Podolan [:Geograf:]

podolan

 

 

 

 

 

K Michalovi hory jednoducho patria. Jeho favoritom sú ihličnaté lesy, inak povedané – lepšie sa cíti vo vyšších nadmorských výškach, ale nepohrdne ani výletom na Záhorí (napokon, aj tam sú pekné borovicové lesy :)

O tom, že turistiku majú Podolanovci v rodine, sme sa presvedčili už vďaka Michalovej sestre Paulínke, ktorá s nami chodila na túry o niečo skôr. Informácie o tíme mal teda z prvej ruky, a preto nečudo, že sa na Veni Sancte 2013 zahlásil do tímu. Jediné, s čím azda v tom čase ešte nerátal, bolo jeho skoré začlenenie do samotného jadra.

Doteraz najvyšším dosiahnutým vrcholom je pre Michala Kriváň (2494 m n. m.). Avšak do budúcna už má vyhliadnuté alternatívy – konkrétne Južnú Sibír (napríklad okolie jazera Bajkal) alebo niektoré miesta na Aljaške.

Jeho prezývka Geograf vznikla vďaka odboru geografia a geoekológia pre plánovanie krajiny, ktorý Michal študuje na prírodovedeckej fakulte UK. Viaceré jeho záujmy poukazujú na to, že je radšej vonku ako vnútri, ale nepohrdne ani dobrým filmom či knihou a vie sa odreagovať aj pri železničnom modelárstve.