Prihlásiť Zaregistrovať

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Vytvoriť účet

Polia označené hviezdičkou (*) sú povinné.
Login *
Nick *
Heslo *
Heslo znova *
Email *
Email znova *

Články

Mariazell – moja cesta k Panne Márii

IMG 7889

Musím, sa priznať, že prvé, čo ma oslovilo v e-maili od kamarátky Janky, bolo „90 km“. 

Mariazell. Po vybavení tohto známeho pútnického miesta vidím množstvo magnetiek na babičkinej chladničke v kuchyni. Bazilika sprava, zľava, zhora aj zvnútra. Nič extra na tej magnetke... Ale po prejdení trasy a dorazení do cieľa to celé bolo super :)

Čítať ďalej...

Plavecká jaskyňa PP1

5. december 2015 IMG 9156

Na toto krásne podzemné dobrodružstvo ma zavolali moji kamaráti Ondrej a Magdalénka, ktorí sa chystali s turistami UPeCe do jaskynných chodieb pri Plaveckom hrade. Išlo sa začiatkom decembra, deň sa začínal pekne a z Bratislavy našu malú skupinku zobral autom nadšenec, ľadový medveď, ktorý si bol ráno zaplávať ešte v Dunaji :)

Pred vchodom do jaskyne sa nás zišlo o čosi viac (asi 12 ľudí), pri lúčoch decembrového slniečka sme sa na parkovisku v priebehu pár minút zmenili na nepoznanie – helmy, čižmy, baterky a oblečenie, ktorého nám nebude ľúto v tých úzkych priestoroch ošúchať či zamočiť... Niektoré chodbičky, ako sa neskôr ukázalo, boli naozaj veľmo úzke... vhodné tak na plazenie jedným smerom... na konci sa bolo možné otočiť a plaziť sa späť :) ale to už prebieham... 

Čítať ďalej...

Nedeľné trio

IMG 0199

Je prvá aprílová nedeľa a my sa vydávame na nenáročnú túru do Malých Karpát. S kondičkou na jar treba začať pozvoľne...

Ráno nás autobus priviezol pred Červený Kameň. Po vystúpení z neho zisťujeme, že sa skoro vôbec nepoznáme. A to som si myslela, že budem len ja nová. Nuž, asi myslím príliš na seba. Po ostýchavom predstavení svojho mena a práce či štúdia sme sa pustili smerom na hrad. 

Čítať ďalej...

Karpaty skrz-naskrz

spoločnaKaždé ročné obdobie má svoje čaro. Každé skrýva svoje nenahraditeľné špecifiká a stáva sa tak odlišným od ostatných. Teraz však zavládla jeseň. 23. októbra bola v celej svojej nádhere a turisti sa vydali vychutnať si jej čaro do Malých Karpát.

Čítať ďalej...

Inovským Považcom

Na akciu sme prišli ôsmi.
Pomodlili sme sa a vyšli v ústrety prírode a lesom :) a poriadne nám cez to naše kráčanie fúkalo. Praktizujem síce úslovie: "Neexistuje dobré alebo zlé počasie, existuje iba dobre a zle vybavený turista.", zjavne  som však za ten posledný rok, kedy si hoviem väčšinu času tzv. indoor, odvykla od nárazov vetra.

Čítať ďalej...