Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Články

Rytiersky pochod Malými Karpatmi

DSC 0431-25:15, nedeľa ráno. Vypínam zvoniaci budík s myšlienkou, že už nesmiem naspäť zaliezť do postele, lebo určite zaspím. Kto vymyslel, že sa stretávame už pred siedmou? V zápätí sa zhrozím, či to nemá byť už 5:50. Ak áno, znamenalo by to, že výlet by sa pre mňa skončil skôr, ako by sa začal. Už by som to nestihla. Rýchlo kontrolujem maily. Našťastie mám ešte hodinku k dobru. Stretávame sa na takmer ľudoprázdnej stanici, kupujeme lístky a nastupujeme do vlaku. Medzičasom sa už rozvidnelo, ale okolie zahaľuje hmla.

DSC 0323 Pri vystupovaní v neďalekom Svätom Jure poniektorí vtipkujú o inverzii, ktorá nás určite čaká hore. Nenecháme sa však odradiť a vykročíme smerom k rytierskym zážitkom, ktoré nás dnes čakajú.

Čoskoro nás čaká prvé stanovište – zrúcanina hradu Biely Kameň, kde sa fotograf Janči bráni intenzívnej snehovej delostreľbe a kde si hádžeme ťažký meč a sekáme hlava-nehlava. Keďže sme len na začiatku našej púte, pokračujeme v našej púti ďalej.

Ďalšou zastávkou je bufet pri včelíne pri Bielom kríži. Tí, čo nestihli, dobiehajú raňajky, ostatní desiatujú a dobíjajú energiu. Niektorí pri tom spomínajú na predošlé akcie v okolí, kolujú vtipy i napečené prvé predvianočné medovníky. A opäť na chvíľu zotupuje hmla, ktorá sa od nás už vzdialila. Keď už všetci od zimy prešľapujeme na mieste, je najvyšší čas pobrať sa ďalej. V lese stretávame stádo srniek, brodíme sa mokrým snehom a podaktorí nevedomky ničíme bežkársku trať.

Nasleduje druhé rytierske stanovište – Dračí hrádok. Z hradu i zrúcanín zostali už len náznaky. Keďže pripravený program zostal v počítači a nedostal sa do tlače, situáciu zachraňuje frisbee. Keď si myslíme, že nám hádzanie taniera ide dostatočne dobre, DSC 0532vymýšľame, ako si to ešte ozvláštniť. A tak vzniká povesť o drakovi, rytierovi, žabích stehienkach, bocianovi a iPhone, ktorá sa nakoniec končí tragicky pre všetkých zúčastnených.

Predposlednou tematickou zastávkou je zrúcanina hradu Pajštún. Tam nás čaká nielen kolektívny photoshooting, ale aj profilové fotky chrabrých rytierov a rytierok, ktorí naberú odvahu nasadiť si výzbroj a zapózovať trénujúcim fotografom ;). Potom už len zbehneme cez Borinku a Marianku do Záhoskej Bytrice, zvezieme sa do Bratislavy a po sv. omši zakončíme celodenné víťazné ťaženie punčom a vareným vínom s rytierom Rolandom.