Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Články

Doba ľadová po nejakej dobe

IMG 3983Akcia ICE AGE ... mala som strach, že zamrznem (nemala som totiž povinnú výbavu). Alebo že zažijem jednu pamätnú noc, počas ktorej sa budem prechádzať, poskakovať a modliť sa, aby už bolo ráno. No čo, vravím si, veď jedna noc bez spánku sa dá vydržať...

O pár dní neskôr: Ležím na karimatke pod veľkým previsom v dvoch tenkých spacákoch a v teplom svetri od Jožiho otca. Všade okolo mňa kamene i Kámene. Máme v nohách Drieňok, Ostrú a Tlstú. Je mi teplo a cítim sa fajn. Pozerám sa na členitý strop a uvažujem, koľko ton kamenia mám nad sebou. Na zemi horí malá sviečka a dodáva kameňom zvláštne svetlo. Popri tom počúvame Tolkienovho Hobita, je to dobre načítané a hneď ako sa to skončí, zaspávam. Sníva sa mi celú noc...

V noci sa vždy trochu zobudím, keď mi na spacák padne kvapka vody, znie to ako úder. Ráno mi je stále teplo a nechce sa mi von. Nakoniec presvedčím samu seba a tentoraz už pri dennom svetle študujem priestor okolo seba. Je rozsiahly, no na môj vkus málo svetla, farieb. Teším sa, že nie som netopier. Vonku je sivé ráno a jemne mrholí. Postupne prichádzajú další ľudia a my postávame pred vchodom nášho dočasného obydlia a tvárime sa, že oddychujeme. Potom cestou-necestou po klzkom bukovom lístí hľadáme jemu podobné, ktorých je v týchto končinách neúrekom. To, ktoré sme si vyhliadli preskúmať dnešný deň, sme však o pár metrov minuli, no zostup mi dosť výrazne pripomenul detské časy a objaviteľské výpravy s naším ocom a bráchom. Takže všetko v poriadku a lebka jeleňa bez parohov (ako inak) ako bonus na záver.

IMG 3978

Na hrade Blatnica máme kráľovský obed a všetci vyberajú z ruksakov najväčšie delikatesy. Doma u Jožiho to nie je inak, na stole nás čaká koláč a jablková šťava na cestu do BA.

A aby so nezabudla... Cesta na Drieňok vedie po bukovom lese a je tam lístia po krk. Výhľad je pekný a výstup k vrcholu bez ruksakov na chrbte ešte krajší!

Ostrá je takmer rozprávkový kopec - ostré skaly, ostré slnko, ostrý vietor a... ostré fotky.

Tlstá, tak tú sme zažili už potme. Ostrovčeky osvetlených dedín a Martina pôsobili takmer vianočne...

Milé Kámene, vďaka za pekný spoločný čas!

Kámen