Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Články

Nočný Inovec

 

Som už v Bratislave jeden semester a začínam sa obzerať po nejakej turistike. Kamoš spomenul turistov z UPCčka a že majú aj newsletter. Zaregistroval som sa, prišiel mail o akcii, prihlásil som sa.

Na hlavnej stanici v Bratislave stretávam nových ľudí. V Novom Meste nad Váhom sa pridávajú ďalší. Vau - stretli sme sa siedmi viac-menej cudzí ľudia a jeden cudzí pes, aby sme strávili nasledujúcu noc na hrebeni. Máme rôzny vek, sme z viacerých kútov Slovenska, no spája nás jedno, láska k pohybu.

Alenkin otec nám pomôže a hodí nás na aute do Kálnice. Odtiaľ vyrážame do Selca, počas toho sa spoznávame a zároveň vychádzame na Inovec. Hore pribúda snehu, vetru a ubúda teploty, dáme prestávku, fotku s vlajkou, najeme sa a pokračujeme hrebeňom smerom k nášmu cieľu – vyhliadka na Panskej Javorine. Zima nám vďaka Alenkinmu tempu nie je. Máme rôznu kondičku, rôznu výstroj, no čakáme sa a držíme sa pokope.

V strede cesty zistíme, že pes je zaočkovaný, volá sa Maco, celkom výstižne. Poslúcha, rozhodol sa, že sme jeho páni. Pridal sa k nám v Selci, zrejme netušil, kam máme namierené. Zdá sa, že nič mu nechýba, raduje sa zo snehu, pletie sa popod nohy, pobehuje okolo nás.

Dochádzame k studničke, najväčšiu radosť z toho má Maco, nechce nás pustiť k prameňu. Po krátkej dobe či chce, či nie, odťahujeme ho, aj my sme smädní :).

Útulňa, konečne. Dnu je sucho, útulne. S radosťou sa tam skladáme a doplňujeme energiu. Preč sa nám nechce, ale povzbudzujeme sa a ideme. Posledné metre, už tušíme že sa približujeme k cieľu. Rozvidnieva sa, stúpa teplota a zároveň nálada. Vyhliadka je pekná, je inverzia. Rozhodujeme sa, kadiaľ dolu, vyhráva Kálnica, aspoň to odtiaľ bude mať pes bližšie domov. Miernym klesaním sa približujeme ku dedine, tešíme sa na krčmu. Je otvorená, tam si kupujeme niečo na pitie, dva posledné syry a vyťahujeme na stôl vlastné zásoby, ktoré sa snažíme doraziť. Vďaka štítkom na psom krku sa nám nakoniec podarí zavolať majiteľa, ten sa očividne teší psovi viac, než pes jemu.

Unavení, ale s dobrým pocitom na duši sa vraciame busom do Nového Mesta nad Váhom, kde čakáme na vlak smer Bratislava. Siedmi kamaráti a jeden pes sme absolvovali výlet z pohodlia intráku či domova a tešíme sa na budúce stretnutia na ďalších výletoch.

 

J

 

Zhrnutie

Prejdené km: cca 31 km, nastúpané metre: 1498 m, čas: cez 12 hodín a krásny výlet.