Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Články

Súľov

Súľovské vrchy sú malý horský celok v IMG 8832severozápadnej časti fatransko-tatranskej oblasti medzi údolím Rajčianky a Váhom, medzi mestami Žilina, Považská Bystrica a Rajec.
V sobotu 9. 10. 2010 sme spoločným odovzdaním dňa Bohu na stanici v Považskej Teplej vyrazili na asfaltové šliapanie. Prešli sme okolo kempu a chatiek, videli sme strážcov tiesňavy – Veľký a Malý Manín. Nasledovala druhá – Kostolecká tiesňava. Na jej ľavom boku sa nachádza veľká diera v skale – Kostolecký dóm. Vybehli sme hore a pokochali sa nezvyčajným výhľadom. Pokračovali sme do Vrchteplej, kde sme sa zastavili v miestnej krčme a ukončil „asfaltovanie“.


Odbočkou na zelenú hore lúčkou cez lesík sa črtal nádherný výhľad na zubatý oblúk skál a dolinu Súľova. Dostali sme sa do kráľovstva skalných vežičiek a výhľadov. Postupne sme prešli na Súľovsky hrad, Štefánikovu vyhliadku, pozreli sa z Opasanej na celé údolie. Zbehli sme do sedla Roháč a ďalej popod Kamennú bránu na lúčku, kde sa natáčal Sokoliar Tomáš. Čo bol pre mňa pekný zážitok, „vrátiť sa do rozprávky“. Tam sa založil ohník a rozložili stany. Večer bola atmosféra oblohy plnej hviezd, chutného jedla, príjemnej debaty a spokojnosti. Odovzdali sme sa noci prírody. Niektorí počuli aj ručanie jeleňa.

V nedeľné svieže ráno sme zbalili stany, naraňajkovali sa a vrátili späť do sedla Roháč. Následne po zelenej prešli druhú časť súľovského oblúka s krásnymi výhľadmi, až do sedla Patúch. Tam sme prešli doľava na žltú smer Zbyňov. Prebehli sme cez dedinku a skončili v Rajeckých Tepliciach. Akcia sa ukončila spoločnou svätou omšou v Žiline u kapucínov.
 
V prírode človek pochopí, aké veľké dary dostal: rodinu, kamarátov, príležitosti, pohľad na Božie diela, myšlienky tvoriace a meniace svet...
Porozmýšľaj aj Ty :).