Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Články

Kráľovka

Na Kráľovke bolo krásne, teplo a príjemne. Modrá obloha hore a biele oblaky pod nohami niečo krásne ukrývali a niečo krásne odkrývali... bola nedeľa.

V sobotu ráno sme vystúpili na Čertovici, v buse šli celú noc ľudovky. Spoločné raňajky, modlitba a ide sa... Začiatok je nenáročný, široká cesta, všade stopy po ťažbe dreva a suché smreky... zato kosodrevina je veľká a zelená. Kráčame po chodníku, slnko sa striedavo ukazuje a stráca za mrakmi a osvetľuje okolité kopce, postupne prichádza hmla.

Po dosť príkrom zostupe sa nachádzame v sedle Priehyba, čaká nás Veľká Vápenica (1691m n. m.) a strmý chodník miznúci v hmle tam kdesi hore... Hmla sa postupne mení na dážď. Hore máme krásny výhľad jeden na druhého. Tesne pred zotmením sme pri útulni Andrejcová, je v nej plno ľudí, už sa nezmestíme. Kráčame kúsok späť k salašu pod Košariskami. Drevený domček, vnútorné ohnisko a drevené prične pre štyroch ľudí. Chalani rozkladajú oheň, večeriame, relaxujeme a ideme spať asi o pol desiatej (dievčatá na prične a chalani na zem) . V noci vonku prší a vietor hýbe celou drevenicou. Budíček je o piatej a o pol šiestej sme už opäť na ceste. Vonku je pokojné ráno a svitá. Zdá sa, že bude slnečný deň. Všetci si ho želáme (: Ako stúpame vyššie môžeme obdivovať výhľady na všetky svetové strany. Okolo štvrť na jedenásť sme všetci na Kráľovke. Paráda! Túru končíme v Blumentáli na omši o 19-tej, asi 80-ročný pán farár po omši poznamenáva, že túto trasu prešiel aspoň dvakrát.

Ďakujem a pozdravujem všetkých ľudí, s ktorými som mohla Kráľovku zažiť. (: