Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Články

Mikulášska wandrovka

DSCF9305

Mikulášska vandrovka je túra, na ktorú vstávaš dobrovoľne o štvrtej hodine ráno. Je to jedna z pionierskych akcií, na ktorých používaš ako dopravný prostriedok osobné auto, čo ti poskytne možnosť nebyť ochudobnený o skúsenosť, ako sa zavčas-zavčas ráno v Rakúsku natankovanie benzínu javí priam nezdolateľnou prekážkou, aké krásne výhľady ti poskytne pochybná GPS navigácia a mnoho ďalších.

 

Je to akcia, počas ktorej po opustení auta ľutuješ nápad sem vôbec ísť (subjektívne cítiš -10 °C), avšak už pár metrov od sedla, v ktorom parkujete, zo seba kolektívne zhadzujete nadbytočné kusy oblečenia až tak, že niektorí z vás kráčajú iba v krátkom rukáve.

Je to vander, na ktorý nepovie nie ani Mikuláš (pozn. redakcie - Janči Mikuláš)!

 

Je to výlet, na ktorom jedinec pod heslom „Ich habe durchfall...“ spoznáva krásy rakúskej siete vysokohorských chát.

 

Mikulášska vandrovka je turistika, na ktorej si ty šľapeš po snehu a usmieva sa na teba slniečko, zatiaľ čo tí, čo zostali v doline, ledva vidia na druhú stranu cesty.

 

Je to expedícia, kde si môžeš obzrieť obrysy Schneebergu aj z inej ako východnej strany.

 

Je to výprava, počas ktorej sa snažíš potykať si s okoloidúcimi domácimi kamzíkmi, avšak viac-menej neúspešne..

 

Je to cesta, kde to hýri rôznorodou poživňou tuhého i tekutého stavu, i bezlepkovou demänovkou, kde účastníci tvoria umelecké fotky na kôpke kamenia s národnou vlajkou.

 

Je to vandrovka, kde v rebríčku top singlov tróni ľudová nôta (konkrétne: Slovensko moje, otčina moja), avšak je nebezpečne ohrozovaná hrochom Karolom s priateľmi.

 

Je to púť, ktorá nekončí ani tak romantickým, že až možno gýčovým západom slnka, lebo správni turisti majú čelovky a neboja sa ich použiť!

 

Je to ťaženie, ktoré bolo úspešné, lebo si povieš: "Áno, išiel by som znova!"

IMG 6232