Články

Hanka Buchholcerová [:Hanka:]

IMG 8909i

 

 

 

 

Hanka nie je zahľadená do seba, práve naopak – veľmi pozorne si všíma okolie. Vie s láskou pozorovať drobné detaily ako je lupienok kvetu, ale neprehliada ani ľudí v jej blízkosti. Dalo by sa povedať, že je takým ľudomilom :)

Hory má veľmi rada. Asi pre spojenie krásy prírody, pokoja, kvôli priateľstvám, ktoré sa v nich upevňujú alebo i vznikajú. Fascinuje ju počasie, ktoré si my ľudia nevieme prispôsobiť. Napokon o tom svedčí aj jej štúdium meteorológie na MATFYZ-e.

Hanka má rada rôzne hry – či už spoločenské, alebo hry v prírode. Preto sa niet čo čudovať, že sa aj k Turistom dostala cez akciu Veľká bratislavská hra. Výstup na jej doteraz najvyšší dosiahnutý vrch Baranec (2184 m n. m.) bol spojený s jej pozvaním do jadra, ktoré prijala v júni 2014. Láka ju aj naďalej objavovať krásu slovenských hôr ako sú napríklad hrebene Roháčov, Nízkych Tatier, Veľkej Fatry, Tribeča i Malých Karpát. Pričom si môžeme byť istí, že svoje dojmy z akcií zveční v podobe zápiskov.

Zo športov Hanku okrem turistiky zaujali ešte loďky, ktoré spoznala vďaka jej štúdiu. Nezanedbáva však ani umenie – rada potešuje susedov svojou amatérskou hrou na pozaune a zobcovej flaute :)