Články

Juraj Veselský [:Ďuri:]

duri1

Rozvážny a pevný v názoroch. Azda takto by sa dal stručne popísať náš Ďuri. Ani on sám zbytočne neplytvá slovami, a preto nie je potrebné rozpisovať sa o jeho dobrých vlastnostiach, ktoré v jeho prítomnosti ľahko pobadáte. Aj keď sa radí do živočíšneho druhu informatikov, nie je žiaden odľud - vie sa aj schuti zasmiať :).

Jeho láska k horám sa začala prejavovať dávno pred tým, ako sa pridal k jadru Turistov UPeCe, kde bol od októbra 2011 (až kým si medzi nimi nenašiel svoju jemnejšiu polovičku). Dôkazom toho je aj najvyššia hora ktorú zdolal - Pico de Teide (3 715 m n. m.) na ostrove Tenerife. Do kopcov sa znova a znova vracia práve preto, že tam cíti prítomnosť Boha, pokoj... kvôli ich kráse, oddychu, dobrodružstvu a samozrejme priateľom.

Okrem túlania sa po horách si Ďuri rád zalyžuje, vybehne niekam na bicykli, prečíta si fantasy či sci-fi. Zaujíma ho bushcraft a na informatika nečakane rád programuje :).

Ďuriho aktuálnou výzvou je prejsť Cestu hrdinov SNP na jeden šup. Dúfa, že aj z radov Tupcov sa nájde niekto, kto mu túto štreku spríjemní... :).