Roklinou Weichtalklamm na Schneeberg

Zažívaš šoky na začiatku školského roka a rád by si zmizol načerpať nové myšlienky a trochu vypnúť, zaspomínať na bezstarostnosť tohto leta. Tak toto je tá pravá príležitosť načerpať nové hlavne psychické sily, tých fyzických bude skôr ubúdať.

Tento rok začnú turisti náročnejším výšlapom spojeným aj s ľahšou feratou v nádhernom prostredí rakúksych álp, ktoré máme za rohom a niekedy o nich ani nevieme že na nás čakajú :). Začneme v piatok 26.9.2014 v Bratislave kde sa naložíme do aút a vyrazíme do rakúskeho kempu neďaleko pohoria Shneeberg. Tam prespíme a vyrazíme na najvyšší vrchol tohto pohoria Klosterwapen 2076 m.n.m. V pláne bude zdolať túto najbižšiu 2000-vku pri Bratislave za jeden deň, takže v sobotu by sme už spali každý vo svojej posteli.

Miesto konania: Schneeberg

Dátum: 26. - 27.9.2014

Obtiažnosť: 2/3

Ubytovanie: prespanie v kempe :)

Charakter trasy: Začneme lahšou feratou podobnou našim Janošikovým dieram s možnosťou vyskúšania si aj céčkovej feraty, ale to už každý individuálne. Kto máte možnosť zobrať feratový set tak neváhajte môžme si dať základný kurz zaobchádzania so setom. Céčkovú feratu je samozrejme možnosť obísť. Potom ďalej budeme pokračovať už v podstate klasickou túrou ale určite to nepodceňujme lebo celá túra je na cca 10 h a zdoláva sa prevýšenie okolo 1400m.

Deň 1:

Stretneme sa v Bratislave okolo 17:00 a prepravíme sa do Rakúskeho kempu kde prespíme. Miesto stretnutia upresním v update.

Deň 2:

Túra roklinou Weichtalkamm na Schneeberg a späť.

Táborisko Kaiserbrunn - malo by to byť bezplatné, budeme spať v stanoch

Autami, prosím vyplnte v dotazníku kto môžte ísť autom alebo máte k dispozícii auto, aby sme mali rezervu ak by niekto vypadol

Upresním v update

Cesta autom, poistenie do hôr, na chatách v Rakúsku býva dosť draho takže odporúčam brať svoje veci.

Treba rátať v piatok s večerou a na sobotu celodenná strava + min 2l vody. Na chatách sa bude dať doplniť ale Rakúšania zvyknú aj na tom zarábať.

Povinná výbava:

• Horské poistenie (turista šport)
  • Vysokú nepremokavú turistickú obuv
  • Návleky
  • Obväzy na kolená
  • Nepremokavú vetrovku s kapucňou
  • Dobré rukavice a čiapku
  • Teplý spacák
  • Karimatku
  • Čelovku
  • Teplé oblečenie môže byť dosť chladno (termo spodky aj vrch, flísku)

Nepovinná výbava: