Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Akcie

Rozľahlé lúky Balkánu - Македонија 2014

Korab„Nasávam s pôžitkom čerstvý vzduch, ktorý pri zapadajúcom slnku už nie je taký horúci ako väčšinu dňa a jemný vánok ešte zdokonaľuje príjemný chladivý pocit. Po celodennom kráčaní s ťažkým batohom na pleciach sa teraz cítim naozaj ako v raji. Všade navôkol je prekrásna krajina, zelený horizont horských lúk tiahnucich sa do ďaleka, prifarbený purpurovo-červenými lúčmi slnka a spestrený kde-tu majestátnymi skalnatými štítmi. Priam sála z tohto všetkého hlboký pokoj vťahujúci do večernej modlitby vďaky za uplynulý deň, za dar života...“

Poznáš takýto pocit? Resp. chcel by si ho zažiť spolu s nami? Turisti UPeCe predstavujú veľkú letnú akciu: Rozľahlé lúky Balkánu – Македонија 2014, ktorá túto možnosť určite ponúka a nielen to...

Miesto konania: Macedónsko, pohoria Korab a Sharr planina

Termín: 2.-11. júla 2014

Náročnosť: 4 (cca 7 dní šľapania so všetkým, čo k tomu treba na chrbte, bez možností doplňať zásoby potravín, výšľapy až nad 2700 m n. m., 15-20 km denne...)

Trasa/program cesty: Sharr planinaZ BA sa do Skopje dostaneme vlakmi a odtiaľ do podhorskej dedinky Ribnica miestnou dopravou (taxi, furgon). Tam začína naše pešie putovanie. Priamo z Ribnice ide chodník na najvyšší vrch Albánska aj Macedónska, Golem Korab (2765mn.m.), ktorý napriek svojej kráse stále odoláva náporom turistov. Niekde v okolí vrcholu prespíme a ráno budeme pokračovať smerom na sever do pohoria Šar planina, na hranicu s Kosovom. Tu na nás čakajú nekonečné pasienky, kam len oko dovidí, údajne najrozsiahlejšia súvislá plocha horských pasienkov v Európe. Aj tu sa nám do cesty postavia štíty presahujúce výšku 2500 metrov a určite to nebude žiadna prechádzka. Posledným z nich by mal byť najvyšší vrch pohoria, Titov vrch, ktorý je len o pár metrov nižší ako Korab. Z neho zídeme dole dolinou až do mesta Tetovo, odkiaľ sa vraciame späť do Skopje.

Odhad nákladov: cca 100-120 eur (okrem stravy)

Prihlasovanie: Na túto akciu už nie je možné sa prihlásiť. Prihlasovanie bolo ukončené!

(Kvôli náročnosti výpravy si vyhradzujeme právo aj na zamietnutie prihlásenia alebo jeho podmienenie účasťou na niektorej viacdňovej akcii. Prosíme o pochopenie a zároveň o sebakritické zhodnotenie svojich schopností pred tým, ako sa na akciu prihlásite!)