Volanie divočiny

Chození divočinou je velké dobrodružství, je nejlepší meditací, je cvičením otevřenosti srdce – je dokonalým projevem ducha a pokory.  /Gary Snyder/

Posledný májový víkend bude patriť tým, ktorí dávajú prednosť málo navštevovaným miestam, miestam, kde sa naše stopy budú križovať skôr s tými zvieracími, kde od Kľaku až po Martinské hole stretneme len veľmi málo ľudí, ak vôbec nejakých. Vyberieme sa do divočiny a na chvíľu sa staneme jej súčasťou. Ak miluješ prespávačky pod holým nebom, nerušené túlanie sa po horách, pokoj, ohník a veci s tým súvisiace :), nie je čo riešiť. Poď s nami!

... počuješ, ako ťa volá?

Miesto konania:

Lúčanská Malá Fatra

Dátum: 27.-29.5.2016

Obtiažnosť: 3

Charakter trasy:

Prechod hrebeňom Lúčanskej Malej Fatry na ťažko, striedavo cez les, lúky, chvíľami s výhľadmi, chvíľu zase bez nich, opakovane stúpajúc, klesajúc, stúpajúc…

Piatok:

Vystúpime vo Fačkovskom sedle a nájdeme si nejaké miesto na prespatie.

Sobota:

Dnes nás bude čakať taký pohodový deň, budeme mať dostatok času aj na nejaké tie prestávky a kochanie sa prírodou, výhľadmi. To však neznamená, že ráno budeme vyspávať. Skorý ranný budíček, zbalenie stanov, raňajky a šup ho na prvý kopec - impozatný, hôľnato-skalnatý, 1352 m vysoký Kľak. Z neho budeme pokračovať cez niekoľko ďalších kopčúrikov a sediel, až dosiahneme náš dnešný cieľ - S. pod Hnilickou Kýčerou. Tu si rozložíme stany, ak bude chuť a vôľa, tak aj ohník, a vychutnáme si jarnú fatranskú prírodu.

Zhrnutie trasy: 17,1 km, hore 1130 m, dole 904 m, 6 h

Nedeľa:

Druhý deň nás bude čakať ešte dlhší a náročnejší pochod. Vystúpame zhruba toľko, ako v predchádzajúci deň, ale pri zostupe dáme poriadne zabrať kolenám, preto odporúčané sú paličky, príp. i bandáže, hlavne ak mávaš problémy s kolenami.

Ako ranná rozcvička nám poslúži výšľap na Hnilickú Kýčeru, ktorý si počas dňa v menších obmenách zopakujeme pri ďalších strmáčikoch.

Celý čas sa budeme držať červenej značky, tú opustíme až pri schádzaní z Minčola do Vrútok. Tam akciu zakončíme sv. omšou o 18:00 a po nej sa poponáhľame na vlakovú stanicu.

Zhrnutie trasy: 22.7 km, hore 1107 m, dole 1625 m, 7:45

Obidve noci v stanoch.

Ak máš stan, pri prihlasovaní vo formulári v rámčeku Doplň. info uveď značku, typ stanu, počet miest a vodný stĺpec, príp. i váhu. Potom vyberieme tie najoptimálnejšie.

Tam

Bratislava 15:55 -> Žilina 18:41

Žilina 19:45 -> Fačkovské sedlo 20:40

Vrútky 18:59 -> Bratislava 22:05

Upresní sa v update.

Celý lístok 25 €, študenti cca 2 €.

Jedlo si zober na celý víkend, cestou nie je žiadna chata, kde by sa dalo najesť alebo dokúpiť si potraviny.

V sobotu bude možnosť doplniť si vodu zhruba na polceste, večer zakempíme pri prameni.

Na nedeľu si treba vodu nabrať ráno na celý deň, cestou veľmi nie sú pramene a keď, tak dosť hlboko, mimo chodníka.

Taktiež ak plánujete v piatok večer variť, zoberte si viac vody radšej už z domu.

Povinná výbava:

• neprefúkavá a nepremokavá ľahká vrchná bunda
  • turistické topánky

• tričko s krátkymi rukávmi

• flíska
  • teplé ponožky
  • teplý spacák (noci sú ešte chladné)
  • karimatka
  • pršiplášť
  • fľaša s vodou
  • poistenie do hôr (https://www.union.sk/poistenie-do-hor)

Nepovinná výbava:

• turistické paličky
  • návleky
  • pláštenka na batoh
  • čiapka
  • šatka
  • náhradné oblečenie
  • sandále
  • bandáže na kolená, Fastum Gel (ak mávaš problémy s kolenami)
  • slnečné okuliare
  • opaľovací krém
  • balzam na pery
  • zubná pasta + kefka
  • varič + bomba
  • termoska
  • ešus, lyžica
  • nôž
  • mapa
  • foťák
  • spoločenské hry
  • dobrá nálada

Spôsob prihlásenia:

Prihlásiť sa môžeš cez tento FORMULÁR.

Prihlasovať sa môžeš do štvrtka 26. 5. 2016 do 10:00.

Posledná aktualizácia príde prihláseným po ukončení prihlasovania.

Ak by si z nejakého dôvodu nemohol/nemohla ísť, prosím, daj vedieť včas, aby sme mohli optimalizovať miesta v stanoch a nebrali nejaký navyše.