Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Akcie

Tajomstvá podzemného sveta

17. decembra 2011 Borinský kras, jaskyne Sedmička a Stará garda

Tak priatelia a teraz trochu z iného súdka!

Nielen na povrchu, ale aj pod zemou ponúka príroda plno úžasných krás. Pozývame vás teda vstúpiť do jej útrob a odhaliť kúsok z jej tajomstiev. Nepôjde o „klasickú“ návštevu jaskyne, kde prechádzaním po pekných chodníčkoch obdivujeme kvapľovú výzdobu, ale o nevšedný zážitok v podzemnom priestore, ktorý „bežným smrteľníkom“ nie jej prístupný a kde sa človek jednoducho musí prekonať.

 

Základné údaje o akcii

Miesto konania: Borinský kras

Počet dní: 1

Dátum: 17. decembra 2011

Počet zúčastnených ľudí / maximálny: 14/15

Vedúci: Lenka, Joži

Podrobné informácie o akcii

V sobotu 17. decembra 2011 sa odvezieme do Borinky, odkiaľ prejdeme pešo na chatu na Košariskách, vzdialenej cca hodinku a štvrť od dediny. Tu nás už budú čakať speleológovia zo Slovenskej speleologickej spoločnosti, ktorí nás prevedú jaskyňami v Borinskom krase, Sedmičkou a Starou Gardou. Rozdelíme sa do skupín, oblečieme „jaskyniarske uniformy“, zoberieme čelovky a výstroj a pôjdeme objavovať nepoznané.

Čo je potrebné na to, aby si sa mohol zúčastniť?

Chceme Ťa poprosiť, aby si zvážil svoje možnosti a svoju účasť na akcii. Nebude to „prechádzka ružovou záhradou“, budeme preliezať úzke, ťažko priechodné chodby, niektoré i vertikálne a len sčasti zaistené rebríkmi, brodiť sa blatom... Ak máš strach z úzkych uzavretých priestorov alebo strach z výšok, tak táto akcia nie je pre Teba celkom vhodná. (Radi Ťa však privítame na niektorej inej :))

Doprava:

Odchod z Bratislavy okolo 8. hod.

Budú sa meniť cestovné poriadky, presný čas odchodu Ti ešte dáme vedieť.

NÁVRAT

Niekedy poobede. Kedy skončíme závisí od dĺžky vstupu, a teda od počtu ľudí v skupine, od ich kondičky a skúseností, ale hlavne od aktuálneho stavu jaskyne.

Výdavky:

Vstup do jaskyne - 10 € na osobu + 2x lístok na bus.

Výbava:

Povinná výbava:

  • teplé oblečenie
  • rukavice
  • PEVNÁ OBUV!!