Na Tri krále o kus vyššie

Hore zdar!

Ahojte, poniektorí pred skúškami, niektorí rýchlejší už aj po, ale pre každého, kto má v srdci miesto pre hory, je tu možnosť si vyvetrať hlavu v prekrásnej zimnej prírode Kremnických vrchov. Po ceste si večer zakúrime na Zrube Cabanka, pozdravíme okoloidúcich bežkárov, odhalíme Gergelyho tunel, pozrieme sa, ako vyzerá nová ferrata (nebudeme v zime skúšať štastie ňou ísť :D) a možno, ale fakt možno bude aj východ slnka na Vyhnatovej. Záverom zapichneme vidly v Kremnici.

Okrem toho je Zjavenie Pána - možnosť pomeditovať si v tichu.

Ako bonus budeme mať možnosť ponaťahovať si svaly a zistiť, čo to znamená byť človiečikom a spáliť nejaké tie sviatočné koláčiky, klobásky.

Všetkých pozývam :)

3krov2

Dátum: 06.1.2018 - 07.1.2018

Obtiažnosť: 3/5

Maximálny počet ľudí: 15

Sv. omša:

omšu na sviatok Zjavenie Pána je potrebné si z prevádzkových dôvodov vybaviť večer pred t. j. v piatok 5.1.2018

Sv. omša za nedeľu bude večer v Bratislave v závislosti od toho, ktorý spoj sa nám podarí stihnúť. Ideálne 17:00 kapucíni.

Sobota:

Ráno 6:01 ideme na vláčik R Amazon do BB, odtiaľ vyrazíme 9:26 smer Kordíky, možno si dáme pivo v miestnom šenku alebo aj nie, lebo je sviatok. Pokračujeme výšľapom na Kordícke sedlo. Kúsok odtiaľ je zrub Cabanka, kde snáď prespíme.

Hore: 1182 m Dole: 410 m

Sumár deň: 20,5 km

Nedeľa:

O siedmej ráno vyrazíme z chaty, prejdeme Vyhnatovú a Gergelyho tunel, následne dojdeme do lyž. strediska Skalka a potom už len dole až do Kremnice.

Hore: 274 m Dole: 848 m

Sumár deň: 11 km

SPOLU: 31,5km

hore 1456m

dole 1258m

Vlak: 6:01 BA, hl.stanica - 9:36 BB stanica

BUS: 12:15 Kremnica - 13:12 Žiar n. Hronom, nadjazd

VLAK: Žiar n. Hronom 13:18 - 15:57 BA, hl.stanica - je zima a prestup je natesno, treba rátať s tým, že to nedáme.

Ďalší vlak ide 15:18 - 17:57

Update pred akciou.

TAM: vlak do BB 10,46 € dospelý

Naspäť: BUS 2,1 € vlak 8,56 € dospelý

SPOLU: cca 21 €

Voda bude pri kolibe, treba mať stravu na celú akciu. V Kordíkoch je hostinec, aj dva, ale asi budú zavreté, v nedeľu naobed sá dá vystravovať v lyžiarskych bufetoch na Skalke.

Povinná výbava:

-tekutý spacák
-termoska
-paličky
(výbava slúži na inšpiráciu, ak to dáš v sandáloch a bez batoha, pokojne)

Spôsob prihlásenia:

Prihlasovanie cez tento formulárik.

Prihlasovať sa môžeš do 4.1.2018 12:00:00

Posledná aktualizácia príde prihláseným 5.1.2018