Útek cez hranice

Začiatok školského roka býva vždy náročný. Zmena prostredia, noví ľudia okolo, nové návyky. Navyše sa pomaly rozbiehajú už aj povinnosti v škole. Možno by teda nezaškodilo dať si krátku pauzu a ísť sa trochu prevetrať a utriediť si myšlienky a pocity. No a vďaka turistom je teraz cez víkend na to jedinečná príležitosť. Tentoraz využijeme výhody geografickej polohy Bratislavy a vydáme sa na krátku návštevu našich Rakúskych susedov. Keďže tento rok ešte len začíname, nebude to nijaká vysokohorská turistika, nič čo by priemerný študent nezvládol :D Takže neváhajte a pridajte sa!

Miesto konania: Hainburské vrchy- Rakúsko

Dátum: 5.10.2014

Obtiažnosť: 2

Počet zúčastnených ľudí: 15

Začneme stretávkou o 7:00 pod Novým mostom, odkiaľ sa linkou 901 dostaneme do Wolfsthalu, kde začneme naše putovanie. Cez Schafberg vystúpime na vyhliadku Konigswarte, odkiaľ pôjdeme cez Edelstal do Hainburgu. Chodníkom popri Dunaji prejdeme ku zrúcanine hradu Rothelstein a cez vrch Braunsberg okruhom späť do Hainburgu, odkiaľ saautobusom odvezieme naspäť do Bratislavy, kde zakončíme celý výlet svätou omšou o 16:30 u jezuitov.

Tam: linkou 901 o 7:20 spod Mosta SNP- Nový most

Späť: linkou 901 o 15:45 z Hainburgu

Predbežne to vyzerá celkom optimisticky, okolo 20 stupňov a slnečno, ale to sa ešte upresní.

spiatočný cca 3e (študentský polovicu;)

každý vlastné zásoby na celú cestu

Povinná výbava:

občiansky preukaz a kartičku poistenca (predsa len už budeme za hranicami)

Nepovinná výbava:

foťák
ďalekohľad

Spôsob prihlásenia:

Prihlasovanie je ukončené

Prihlasovať sa môžeš do piatku 3.10. 2014 do 20:00 hod.

Posledná aktualizácia príde prihláseným v sobotu poobede.