Prihlásiť

Prihlásenie na web

Pozor! Toto je prihlasovanie na web stránku. Prihlasovaci formulár na akciu nájdeš v rámci textu príslušnej akcie.
Chceš dostávať maily o akciách? Vyplň formulár.
Login *
Heslo *
Pamätaj si ma

Akcie

Kto sa bojí, nech nechodí do lesa

24. marca 2012

Malé Karpaty, Lozorno - vrchy Ostrovec, Ohek a Svätý vrch - Záhorská Bystrica

...znovu som zazrel v perimetri pohyb! Snažím sa očami preniknúť okolitú tmu. Niekto alebo niečo nás už hodnú chvíľu sleduje - ukrýva sa mimo dosvitu mesiaca. Povedal som o tom ostatným. Ha! Vraj sa nemám nechať uniesť predstavivosťou! Viem predsa, čo som videl! Má to obrysy dospelého človeka, ale tie pohyby sú na bežného smrteľníka prirýchle. Tam! Asi tridsať metrov naľavo od nás. Naisto som zachytil dva zelené body. Takže je ich tu viac. Snažia sa nás obkľučiť a oddeliť od seba! A do svitania ostávajú ešte aspoň tri hodiny! Prečo som len neostal doma v teple svojej postele... Veď ešte včera vyzerala nočná výprava ako skvelý nápad. Ako je možné, že ostatní si ešte stále nič nevšimli?

 

Milý turista,

pozývame Ťa na nočnú výpravu temnými lesmi Malých Karpát. Posledným večerným autobusom sa v piatok 23.3.2012 presunieme do Lozorna, odkiaľ vyrazíme. V Karpatoch sa pokúsime nájsť 3 úlohy ukryté na kopcoch Ostrovec, Ohek a Svätý vrch. Výpravu zakončíme na Stánisku, kde odovzdáme splnené úlohy a následne zbehneme do Záhorskej Bystrice na bus, ktorý nás odvezie domov, do zaslúženej postele :).

Základné údaje o akcii

Miesto konania: Malé Karpaty

Počet dní: 1

Dátum: 24. marca 2012

Obtiažnosť: 2+

Počet zúčastnených ľudí / maximálny: 7/20

Vedúci: Ďuri

Charakter trasy: Nočná výprava lesmi Malých Karpát. Zúčastníme sa akcie (jej nočnej verzie), ktorú organizujú skauti - Jarný Trojkopčiak. Princíp akcie spočíva v prejdení troch vopred určených vrcholov. Na každom vrchole je ukrytá úloha, ktorú je potrebné nájsť a splniť. Poradie vrcholov nie je dôležité, určujú si ho jednotlivé tímy (my budeme tvoriť jeden tím). Na konci sa preživšie tímy stretnú o 7:00 na Stánisku, kde odovzdajú úlohy a akcia sa končí. Následne zbehneme do Záhorskej Bystrice, odkiaľ premáva MHD.

Viac informácií o trojkopčiaku nájdeš na webe: http://j3k.13zbor.sk/

Podrobné informácie o akcii

Doprava a trasa:

Stretneme sa v piatok 23.3. o 22:30 na Autobusovej stanici na nástupišti číslo 64. Prosím buď tam na čas - autobus odchádza o 22:45, ale môže byť problém s miestom, keďže asi nebudeme jediný tím, ktorý si vyberie tento spoj :-).

Vystúpime v Lozorne a vyrazíme po žltej k nášmu prvému vrcholu s názvom Ohek. Aby sme si užili nočnú atmosféru, nebudeme zbytočne svietiť čelovkami, ak to nebude nevyhnutné. Možno dokonca po pár minútach zistíme, že Boh tie naše oči zas až tak zle nevymyslel ;-). Po nájdení úlohy na Oheku budeme pokračovať k Červenému domčeku. Odtiaľ to strihneme mimo značku na druhý kopec, ktorý nosí meno Ostrovec. Tento tiež prehľadáme a keď nájdeme úlohu, napojíme sa na červenú značku.

Bude približne 3:00 v noci a nás postihne kríza (pretože telo nebude chápať, ako je možné, že o tretej v noci labzuje po lese...). My však krízu prekonáme, pretože už čochvíľa sa začne brieždiť a nám bude hneď lepšie. Prídeme až k Dračiemu hrádku a prebehneme cez Borinskú dolinu až na Svätý vrch. Tu nájdeme poslednú úlohu a strihneme si to skratkou na Stánisko.

Po odovzdaní úloh nás už čaká len zostup do Marianky a presun do Záhorskej Bystrice, kde chytíme cca o 8:15 MHD bus do Bratislavy. Doma nastavíme budík na 14:00 a v zápätí nevieme o svete :-).

Kompletnú trasu, ktorá meria 22 km si môžeš pozrieť na webe: http://mapy.hiking.sk/?trasa=i1ivZ

Počasie:

Akcia sa koná za každého počasia. Podľa dlhodobej predpovede by nemalo pršať a nadránom by mohlo byť cca 3-5 stupňov. Sneh sa už v tejto časti Karpát nenachádza, ale pravdepodobne bude blato, ktoré navyše nebudeme vidieť :-).

Výdavky:

Doprava: 2-3 € na bus Bratislava - Lozorno

Strava a voda:

Individuálna. Odporúčame termosku s čajom.

Počas noci sa správa žalúdok trochu nevyspytateľne. Vyžaduje si stravu, ale po menších dávkach - vhodné sú tyčinky, oriešky, prípadne nejaký ten rožok.

Výbava:

Povinná výbava:

  • Teplé vrstvené oblečenie (V noci Ti bude kôli porušenému rytmu chladnejšie ako obvykle pri rovnakej teplote - a tá sa bude blížiť k nule.)
  • Čiapka
  • Vysoké turistické topánky (Keďže bude tma, môže sa Ti stať, že zakopneš. Vysoká obuv zabráni vyvrtnutiu členka.)
  • Svietidlo - najlepšie čelovka

Nepovinná výbava:

  • Paličky
  • Rukavice