S vetrom vo vlasoch

Haluzicky-kostolKto bol na Veľkom Lopeníku pri Novom Meste nad Váhom? A kto videl (haluzne) Haluzický kostolík na vlastné oči? Poznáte vôbec okolie tohto malebného mesta? Pokiaľ ste váhavo odpovedali čo i len na jednu z otázok a zároveň milujete výlety na bicykloch počas krásnych jesenných dní, už neváhajte...a pridajte sa nasledujúcu sobotu s nami do okolia mestečka na Dolnom Považí.

Miesto konania: Okolie Nového Mesta nad Váhom (Biele Karpaty)

Dátum: 26.10.2013

Obtiažnosť: 2+

Ubytovanie: bez ubytovania

Charakter trasy: Jednodňová cyklotúra na horských bicykloch v okolí Nového Mesta nad Váhom s cieľom na Veľkom Lopeníku

profil turyZo železničnej stanice prejdeme cez mesto do Mnešíc, časť Záhumenice, kde cez polia a les budeme pokračovať do Trenčianskych Bohuslavíc, skadiaľ sa vydáme na Haluzický kostolík a Bošácu. Nad Bošácou prejdeme cez osadu Rolincovú do Novej Bošáce, odkiaľ vystúpame na rozhľadňu Veľký Lopeník. Podľa dostupného času sa rozhodneme pre trasu späť. Celková dĺžka trasy tam vychádza na cca. 27 km a nastúpame necelých 1400 m. Späť sa budeme vracať asfaltkou (dĺžka spätnej trasy je okolo 24 km). Časový odhad je 5 až 7 hodín so zastávkami (na kofču, bezalkoholičné pivko, čaj a tak podobne).

Tam: Bratislava 7:53 > Nové Mesto nad Váhom 9:01

Späť: Nové Mesto nad Váhom 18:57 > Bratislava 20:07

Dúfame v oneskorené babie leto. Keďže nie sme šamani a vieme len dúfať, v prípade horšej alternatívy počasia, čítaj poznámku pod týmto textom a posledný update.

Doprava -  9,20Eur / zľavnený (tam – späť + rezervácia miest pre bicykle a preprava bicyklov)

Vlastná, voda sa dá doplniť v dedinách. Stačí fľaša do jedného litra, zopár fajných tyčiniek na doplnenie energie a dáka tá žemľa na zasýtenie (ba aj dve keby čosi).

Povinná výbava:

• neprefúkavá bunda
  • prilba
  • predné a zadné osvetlenie
  • reflexné prvky
  • vhodná obuv
  • rukavice na bicykel (+rukavice do zimy)
  • fľaše s vodou
  • ľahká ale energeticky výdatná strava
  • teplé oblečenie primerané počasiu
  • čiapka

Nepovinná výbava:

• foťák
  • pumpa (budeme mať)
  • set na opravu defektov (tiež budeme mať)
  • okuliare proti doterným muchám (ak už nespia)

Spôsob prihlásenia:

Ak chceš ísť, vyplň prihlasovací formulár.

Prihlasovanie a aktualizácia: Poznámky na margo:

Prihlasovať sa môžeš do 24.10.2013 23:59. Posledná aktualizácia príde prihláseným v piatok 25.10.2013 doobeda.

Poznámky na margo:

V prípade nepriaznivého počasia (nebudeme predsa šliapať do pedálov v pľušti) si vybehneme pešky z Nového Mesta nad Váhom na Inovec a zlezieme naspäť. Detaily ti pošleme v piatok, keď zistíme aktuálne počasie na sobotu.

Keďže nás bude pomerne dosť a naše vlaky nie sú zrovna skupinkám cyklistov naklonené, bude potrebné zakúpiť si rezerváciu na bicykle v piatok, keď nám bude jasné, že ideme na cyklotúru. Rezervácie zakúpime my, peniaze nám dáš po cyklotúre. V update upresníme detaily.

Pokiaľ chceš ísť, ale nemáš vhodný (alebo žiadny) bicykel, je tu možnosť zapožičania dvoch troch bicyklov, ktoré by sa nemali cestou rozpadnúť :). Stačí napísať do formulára, že máš záujem.