Najmenšie veľhory sveta

Neraz sa stáva, že cestujeme do zahraničia, obdivujeme cudzie, ale svoje nepoznáme. Ponúkame ti príležitosť napraviť to a spoznať aspoň kúsok nášho najvyššieho pohoria, ktoré nesie prívlastok najmenšie veľhory sveta.

Turistická sezóna v Tatrách sa chýli ku koncu, čochvíľa sa uzatvoria tatranské chodníky, a preto by sme ešte chceli využiť tento čas na ich návštevu. A chladnejšie počasie, menej turistov, dobrá viditeľnosť (za dobrého počasia :) sú na to ako stvorené.

Kto bude môcť ísť skorším vlakom, stretávame sa vo štvrtok, 18.10.2012 v Bratislave na hlavnej stanici o 15:40. Druhá skupina pôjde IC-čkom, uvidíme sa tiež vo štvrtok, 18.10.2012 v Bratislave na hlavnej stanici o 17:20. Potom v Poprade prestúpime na električku do Veľkého Slavkova.

V piatok by sme radi prešli Mlynickou a Furkotskou dolinou cez sedlo Bystrá lávka, v sobotu cez Malú Studenú dolinu a Priečne sedlo do Veľkej Studenej doliny a v nedeľu vystúpime na Kôprovský štít. Každopádne tieto túry najviac závisia od snehových podmienok a počasia, preto si vyhradzujeme právo zmeny naplánovanej trasy.

Končiť budeme 21.10.2012 o 20:00 Bratislave. Nezabudni si zobrať poistenie, spacák, karimatku, čelovku, peniaze cca 50 eur  - (cesta tam a späť celý lístok, poistenie, ubytovanie a cestovanie v rámci Tatier.)

Miesto konania: Vysoké Tatry

Dátum:  18. do 21. októbra 2012

Z Bratislavy budeme odchádzať už vo štvrtok večer, čiže v piatok je potrebné urobiť si voľno v škole či v práci.

Obtiažnosť: 4

1 - nedeľná poobedňajšia prechádzka
2 - ľahká túra pre občasných turistov s malými prevýšeniami, okolo 15 - 20 km
3 - klasická túra, okolo 20 - 25 km na deň, prevýšenia okolo 1500 m hore
4 - ťažká túra - náročný terén (sneh, skaly, náročné podmienky...)
5 - veľmi náročná túra

Ubytovanie: Veľký Slavkov, high luxus - ubytovanie na chate, sprcha, teplá voda, varené večere

Charakter trasy: Všetko závisí od výšky snehu a počasia, vyhradzujeme si právo zmeny naplánovanej trasy.

V piatok by sme začali takou zahrievacou túrou a urobili okruh zo Štrbského Plesa okolo vodopádu Skok, cez Bystrú lávku a Furkotskou dolinou dole.

Ak nám bude počasie priať, v sobotu by sme sa vybrali na hardkorovejšiu túru. Zo Starého Smokovca by sme vyšli na Hrebienok a Malou Studenou dolinou na Téryho chatu. Potom by sme pokračovali cez Priečne sedlo na Zbojnícku chatu a Veľkou Studenou dolinou dole.

V nedeľu bude opäť pohodovejšia túra – vystúpime na Kôprovský štít. Naň však pôjdeme s plnou poľnou, keďže sa už nebudeme vracať na chatu. Čiže dobre si zváž, koľko vecí si so sebou zoberieš. V najhoršom prípade ich môžeš niekde schovať a dúfať, že cestou späť ich tam nájdeš. :)

Z Popradského Plesa pocestujeme späť do Bratislavy, kde akciu zavŕšime spoločnou svätou omšou v UPeCe o 22:00.

Piatková túra:

16 km, stúpanie 1050 m, klesanie 1050 m, čas 5:50 h

Sobotná túra:

23,3 km, stúpanie 1590 m, klesanie 1590 m, 8:30 h

Nedeľná túra:

10,6 km, stúpanie 898 m, klesanie 898 m, 4:50 h

Bývať budeme vo Veľkom Slavkove. Cena za jednu noc je 2,5 € na osobu + nejaké drobné na energie. Dokopy sú to 3 noci.

SPOJE TAM

Rýchlik - Bratislava  15:57 -> Poprad 20:37

alebo IC Bratislava 17:40 -> Poprad 21:26

Poprad 21:31 -> Veľký Slavkov 21:37

SPOJE SPÄŤ

Popradské Pleso 14:40 -> Štrbské Pleso 14:44

Štrbské Pleso 14:52 -> Štrba 15:10

Štrba 15:40 -> Bratislava 20:03

Bude upresnené neskôr, radšej sa pripraviť na náročné podmienky.

-cesta tam: cca 16 - 20 € celý lístok (podľa toho, či pôjdeš rýchlikom alebo IC)

-cesta späť: 15,70 € celý lístok (ak pôjdeme cez Štrbu)

+ presuny tatranskými električkami (max. 4 € na deň – celý lístok)

-ubytovanie cca 8 €

-3 x horské poistenie = 3 €

Piatkovú a sobotnú večeru si uvaríme spolu. Ostatnú stravu si rieši každý sám.

POVINNÁ VÝBAVA

-horské poistenie (piatok - nedeľa) - napr. Union
-neprefúkavá a nepremokavá ľahká vrchná bunda s kapucňou
-vysoké turistické topánky (nepremokavé)
-flíska
-tričko s krátkymi rukávmi
-tričko s dlhými rukávmi
-turistické nohavice
-teplé ponožky
-pančuchy alebo spodky
-čiapka
-rukavice
-šál alebo šatka
-čelovka (baterka s LED diódami a dobitými baterkami)
-termoska
-fľaša s vodou
-turistické paličky
-spacák (karimatku netreba)
-prezúvky
-zubná kefka + pasta

NEPOVINNÁ VÝBAVA

-turistické návleky
-lieky (Fastum Gel na kolená, magnézium proti kŕčom, Ibuprofen, céčko, acylpyrín...)
-bandáže na kolená or elastický obväz
-balzam na pery
-opaľovací krém
-slnečné okuliare
-toaletný papier
-pláštenka na batoh
-mapa
-uterák
-foťák
-ďalekohľad
-spoločenské hry

Spôsob prihlásenia:

Môžeš sa prihlásiť cez tento webový formulár

Bez odpovede sa s tebou NERÁTA!!!

max 10 ľudí na CELÚ AKCIU!!!

Prihlasovať sa môžeš do utorka 16.10.2012 23:59

Posledná aktualizácia príde prihláseným v stredu 17.10.2012 doobedu.